Ako ušetriť na Vianoce

Odpočítavanie na Vianoce je v poriadku a naozaj prebieha. Mnohí sa sťažujú na to, že sa v januári museli uskromniť, a preto sa tomu vyhýbajte tým, že budete nasledovať našu ponuku tipov. Pokrývame všetko – od rozpočtovania na veľký deň až po získanie lacných fantastických parfumov a kedy si rezervovať lístky na vlak vopred. A pre tých, ktorí oslavujú Eid, Chanuka alebo iné, nemusíte sa obávať – z veľkej časti platia tie isté tipy. Neplánujte perfektné Vianoce – najprv si zistite, čo si môžete dovoliť tage penge.

Predtým, ako začnete plánovať, zvážte množstvo zoznamov všetkých položiek, darčekov pre všetkých a jedlo, a potom sa spýtajte: “Ako budem za to platiť?” Namiesto toho vypočítajte svoj rozpočet a opýtajte sa: “Čo si môžem dovoliť minúť na Vianoce?” Vianoce sú jeden deň – nezničte si celý ďalší rok. Nemyslite na to, že ste nedali tieto Vianoce. Nehovoríme o darčekoch pre rodičov alebo starých rodičov, ale o neustále sa rozširujúcich kruhoch priateľov, rozšírenej rodine a kolegov. Vianoce nie sú maloobchodný festival – musíme ukončiť povinné dávanie darčekov a premýšľanie o tom, čo dávame, komu a prečo.

Ak kričíte na baliaci papier “a čo radosť z darovania?”, pamätajte si, že darovanie dáva príjemcom povinnosť vrátiť darček, či si to môžu dovoliť, alebo nie. Vždy by ste mohli urobiť pakt s priateľmi, že si darčeky nebudete kupovať alebo prinajmenšom súhlasíte s tajným obdarovaním v hodnote od 5 až 10 eur na darčeky. Ďalej je tu otázka, čo robiť, keď ste darovali peniaze na fond alebo kúpili iné charitatívne darčeky. Chcete dať, ale nechcete, aby ste nemali na konci mesiaca peniaze na jedlo? Vyskúšajte zbierku nádherných a divných dobročinných darov, ktoré zahŕňajú to, čo ide na dobré príčiny. Určite aj vy budete mať doma niečo, čo nepotrebujete a len tak sa povaľuje. Skúste to darovať do detského domova alebo do zbierky šatstva a iným ľudom sa to zíde oveľa viac, ako pár eur navyše.

Vaše najlepšie Vianočné spomienky sa zvyčajne netýkajú krásne koordinovaných jedál, stromčeku v najkrajších ozdobách alebo dokonca tohtoročných hračiek, ktoré ste museli mať. Pre mnohých je to zábava, ktorá je najzábavnejšia – skúsenosti, ktoré zahŕňajú trávenie času so svojimi blízkymi. Amazon je pôvodný elektronický gigant a ako každý veľký obchod, ponúka určité zľavy na Vianoce. Pamätajte – len preto, že je niečo zľavnené, neznamená to, že je to výhodné find ud af mere.

Ak by pár vkladov vo Vianočnom fonde skutočne pomohlo, konajte teraz. Najlepší je predaj na Facebooku v nejakej burze. Ten je často okamžitý a nie sú žiadne poplatky, takže si môžete udržať zisk. Ak uprednostňujete rýchlosť a ľahkosť a nie maximálnu cenu, niekoľko stránok vám umožňuje zadávať podrobnosti, ponúkať cenu a uverejňovať tovar zadarmo. Sú to Vianoce! Potrebujeme to najlepšie! Takto znie bojový výkrik, a všetci sa hneď hrnú na regály v supermarketoch. Nepredpokladajte však, že budete preferovať tovar s vyššou cennou. Ochutnajte prostredníctvom jazyka, nie pohľadom na obal. A kúpte si to, čo je pre vás, nie pre obchod, najlepšie. Ak plánujete veľký nákup, prejdite na po viacerých obchodoch a porovnáte cenu tovaru vo veľkých online supermarketoch.